Cocktail

Atrakce národního parku

Národní park Grand Canyon je nejzajímavější atrakcí státu Arizona v USA. Většina turistů se spokojí návštěvou v oblasti South Rim: nahlédnou dolů a pořídí si foto či video dokumentaci. Je ovšem možno sejít dolů k řece Colorado. Protože je pak třeba vystoupat nahoru, doporučuje se tato procházka jen tělesně zdatným. Vzhledem k vysokým teplotám je toto dobrodružství vhodné podniknout na podzim nebo koncem zimy.

Oblast South Rim je turistům otevřena po celý rok, ale většina návštěvníků přijíždí během prázdnin. Proto jsou sestupové či výstupové cesty plné. Turista musí být ve vlastním zájmu vybaven dostatečným množství pití a pevnými botami. Vyklánět se ze skalnatých říms do volného prostoru se nedoporučuje, a stejně tak je zakázáno vstupovat do prostoru kaňonu, když se blíží bouřka.

V oblasti kaňonu je mnoho značených cest. Nejoblíbenější trasa se jmenuje Bright Angel Trail. Na cestě jsou dvě možnosti odpočinku. Od tak zvaných indiánských zahrad, kde lze tábořit, se dá pokračovat k řece Colorado, k tábořišti Bright Angel. Nedaleko odtud se nachází Phantom Ranch. Tam je základna strážců parku a lze si tam obstarat vodu a jídlo.

Každý rok zdolává divoké peřeje Colorada na 20 000 vodáků. Většinou jsou to komerční výpravy, čekací doba pro soukromé lodě je deset let. Donedávna oblíbené přelety nad kaňonem provázejí v poslední době čím dál hlasitější protesty, protože likvidují přirozené přírodní prostředí. Grand Canyon je možno prohlédnout si i ze hřbetu muly. Na výběr jsou jednodenní, dvoudenní nebo třídenní výlety. U vícedenních je v ceně i nocleh, jídlo a pití.

Hlavní informační středisko je v Grand Canyon Village. Park je vybaven automatickým systémem, který podá informace od předpovědi počasí až po povolení sjet řeku Colorado na raftu. Pro veškeré aktivity v této oblasti platí povinnost předem vyžádat povolení.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Grand Canyon pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@grandcanyon.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti Novum. Vyzkoušejte i naše další obchodní řešení.