Cocktail

Informace o Grand Canyon

Grand Canyon (Velký kaňon) v severní Arizoně ve Spojených státech amerických není sice největší, ale jistě nejznámější říční průrvou na světě. Pro podivuhodné, různorodé a různobarevné ztvárnění bývá řazen mezi sedm přírodních divů světa.

Na délku měří 446 kilometrů, v nejúzších úsecích měří kolem šesti kilometrů, v nejširších skoro 30 kilometrů (údaje se liší). Při svém divokém toku jej vyhloubila řeka Colorado. Do zemského povrchu se místy zařezává až 1500 metrů. Pro svou pozoruhodnost a impozantní rozměry byl už roce 1919 vyhlášen národním parkem. Od roku 1979 je Grand Canyon zapsán na seznamu přírodních památek UNESCO.

Oblast Národního parku Grand Canyon je zajímavá z hlediska ochrany přírody. Na jeho území žije přes 2000 druhů rostlin a živočichů. S oblibou se říká, že Národní park Grand Canyon je lokalita, kde čistá příroda je čistá, divoká zvěř divoká, a daleké výhledy jsou opravdu daleké. V celé oblasti Grand Canyon jsou patrny známky osídlení původními obyvateli Ameriky. Byly zde nalezeny miniaturní figurky zvířat vyrobené sběrači a lovci před 4000 let.

Národní park Grand Canyon se rozděluje na dvě části: South Rim a vzdálenější a méně navštěvovanější North Rim. Jižní okraj Grand Canyonu je přístupný celoročně. Návštěvnické centrum, které se nachází na severním okraji, je vzhledem k sněhovým podmínkám otevřeno pouze od poloviny května do poloviny listopadu.

Není příliš vhodné navštívit Grand Canyon v červnu, nejsušším měsíci. V červenci a v srpnu je naopak nejvíce vodních srážek. V lednu bývá v noci a ráno krutý mráz, zatímco v létě je uvnitř kaňonu teplota kolem 40 stupňů Celsia. Za vjezd do parku se platí 25 USD. Poplatek se vztahuje na celou posádku vozu a umožňuje volný vstup do obou částí parku po celý týden. Autobusové výpravy platí vstupné 12 USD za osobu (ceny se mohou změnit).

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Grand Canyon pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@grandcanyon.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti Novum. Vyzkoušejte i naše další obchodní řešení.