Cocktail

Zajímavosti Grand Canyon

Grand Canyon, obrovská říční průrva impozantních rozměrů, je nositelem množství "nej-". Rovněž je místem, které přitahuje lidi s touhou překonat nějaký rekord, či jiným způsobem vstoupit do novodobých dějin oblasti. Grand Canyon je například druhým nejnavštěvovanějším místem amerických novomanželů (po Niagarských vodopádech).

Antelope Canyon je jedna z nejčastěji fotografovaných skalních soutěsek světa. Sluneční svit tam mění světelné podmínky doslova každou minutu, a tak se stává lokalitou vyhledávanou turisty i profesionálními fotografy. Místo bylo do nedávné doby chráněno před návštěvami: průchody ve skalách jsou široké pro jednu až dvě osoby a komplex netvoří okruh, takže se návštěvníci míjejí při cestě tam a zpět. Nyní je soutěska přístupná.

Veřejnost může rovněž navštívit vodopády Havasu. Jsou považovány za jedny z nejkrásnějších a nejvíce fotografovaných vodopádů na světě. Tvoří je hlavní vodopád vysoký 37 metrů, který se dělí na dva proudy padající do rozlehlého jezera. Vodopády jsou známy také díky mnoha jezírkům, která jsou v jejich okolí. Třebaže je skákání do vodopádů z okolních skal zakázáno, mnoho návštěvníků to nerespektuje a vrhá se ze skalisek, k velké radosti ostatních turistů. Grand Canyon přitahuje lidi, kteří chtějí překonat sami sebe, ovšem častokrát jejich hrdinství končí pátracími akcemi záchranářů.

Kaňon mají v oblibě i špičkoví sportovci, kteří se snaží vykonat sestup k řece a výstup na protější hranu (rim-to-rim) pokud možno v co nejkratším čase. Zdatným sportovcům cesta trvá pět až sedm hodin. Ještě „šílenější“ jsou tak zvané doublecross, při nichž sestupují dolů, nahoru a zpět do výchozího místa. Někteří jedinci to zvládají za jedenáct hodin. Pět vytrvalců úspěšně vykonalo tuto cestu dvakrát nonstop (canyon quad), přičemž rekordní čas je 22 hodiny a 48 minut.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Grand Canyon pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@grandcanyon.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti Novum. Vyzkoušejte i naše další obchodní řešení.