Cocktail

Ubytování v Grand Canyon - Velkém kaňonu

Ubytování turistů v oblasti Národního parku Grand Canyon má dlouholetou tradici. Už roku 1882 horníka Johna Hanceho napadlo, že by služby poskytované turistům mohly být výnosnější než obtížné a marné dolování zlata ve skalách. Na dně kaňonu vyrostlo několik skromných srubů, které od té doby využívají turisté, kteří scházejí dolů do kaňonu pěšky nebo tam jedou na mulách.

V současné době je ve městě Grand Canyon a v přilehlých destinacích dostatečné množství ubytovacích kapacit v každé cenové relaci. Nejskromnější turisté se mohou ubytovat v kempech, které jsou velmi dobře vybaveny. Na kempovém místě můžou stát obvykle dva až tři stany. Kempová místa mají mezi sebou dostatečnou vzdálenost a velmi často jsou od sebe oddělena keři nebo stromy. Každé kempové místo je vybaveno stolem, lavicemi, ohništěm, případně roštem. K dispozici je kohoutek s pitnou vodou a zpravidla i elektrická zásuvka. V kempech fungují chemické nebo suché toalety a umývárny. Kempy jsou někdy vybaveny i sprchou, která se zprovozní za „čtvrťák“.

Další dobrou příležitostí jsou motely a hostely. Motely ocení zejména motorizovaní turisté - součástí ubytování je vždy parkoviště. Hotely v okolí Grand Canyonu jsou připraveny na nároky klientely z celého světa. Návštěvník si může vybrat hotelové ubytování přímo v chráněné oblasti v Grand Canyon Village na jižním okraji. Některé hotely jsou vybaveny venkovním bazénem a vnitřní vířivkou, mají k dispozici dětské postýlky pro rodiny s dětmi. Pokoje mají klimatizaci a k užívání bývá konvice na kávu či čaj.

Personál většiny hotelů hovoří více jazyky. Hotely, motely i kempy jsou doplňovány prodejnami suvenýrů, novin a drobných potřeb. Je možno přenocovat i na dně kaňonu, tento záměr je ovšem nutno oznámit správě parku. Kromě tábořišť uvnitř Grand Canyonu se lze ubytovat v Phantom Ranche Lodge.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Grand Canyon pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@grandcanyon.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti Novum. Vyzkoušejte i naše další obchodní řešení.